projekt

Darmowe i płatne narzędzia do projektowania ogrodów

Wynajmowanie architekta do zaprojektowania własnego ogrodu to nie mały wydatek. Jednak dziś możemy znaleźć takie programy komputerowe, które pomogą nam w tym zadaniu.

Wystarczy mieć chwilę wolnego czasu i trochę poczucia estetyki aby samodzielnie zaprojektować swój kawałek zieleni. Sprawdźcie na jakich programach pracują architekci krajobrazu.

Lista płatnych narzędzi do projektowania ogrodów:

Realtime Landscaping Architect

Ten program umożliwia nam zaprojektowanie ogrodu w technologii 2D i 3D. Jest bardzo prosty w obsłudze. Tutaj mamy możliwość animacji trójwymiarowej. Oprócz tego w programie mamy możliwość do stosowania roślin sezonowych (wiosna, lato, jesień, zima). Dodatkowo możemy pozwolić sobie na tworzenie filmów ze spacerów po ogrodzie. Ten program umożliwia nanoszenie nie tylko roślin w ogrodzie, ale i małych obiektów architektury, takich jak baseny, tarasy, czy oczka wodne, które również są samodzielnie projektowane. Program ten zawiera jeszcze wiele innych ciekawych i niezwykle przydatnych funkcji. Również umożliwia zrobienie wstępnej wyceny ogrodu.

Krótki pokaz możliwości programu:

 

Garden Composer

Jest to jedno z najtańszych rozwiązań. Dzięki temu programowi nie tylko zaprojektujemy ogród, ale również lepiej poznamy aż 16800 roślin, ponieważ każda z nich ma swój opis. Podczas projektowania mamy dostęp do zdjęć cyfrowych oraz wyświetlanie projektu ogrodu w technologii 3D.

LANDWorksCAD Pro

Ten program nie jest tani, ale to prawdziwa gratka dla architektów krajobrazu. Jest kompatybilny z AutoCAD. Został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach w tej dziedzinie. Poniżej możecie zobaczyć jego możliwości.

 

Lista darmowych narzędzi do projektowania ogrodów dla każdego:

Virtual Garden 

Przeznaczony do amatorskiego projektowania ogrodowych przestrzeni. Dostępny tylko w wersji angielskiej. Ogród projektujemy na płaszczyźnie dwuwymiarowej. Na niej nanosimy gotowe szablony sadzawek, altan i roślin. Minusem jest brak możliwości wydruku i powolna praca programu.

Garden Planner

Darmowy również w wersji trial. Jest to aplikacja, która pozwala na zaprojektowanie ogrodu. Zawierająca wszystkie niezbędne informacje o użytych przez nas roślinach. Jest ona bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy przeciągnąć daną roślinę i „upuścić” w odpowiednim miejscu. Oprócz roślin, program zawiera również wiele innych elementów, takich jak płoty, budynki, domki ogrodowe itp. Tutaj mamy wiele różnych, ciekawych opcji. Warto pamiętać o tym, że darmowa wersja trial trwa tylko 15 dni.

Przykład projektowania warzywniaka przy pomocy Garden Planner:

 

GardenPuzzle

W wersji trial bezpłatne jest tylko 30 dni. Możemy projektować ogrody w wersji 2D i 3D. Decydując się na wersję komputerową, wszystkie nasze projekty będą zapisywane na komputerze. Jeśli jednak będziemy chcieli korzystać z wersji przeglądarkowej, wszystkie prace są zapisywane na serwerze producenta, następnie mogą być wykorzystane w ich serwisie internetowym. Program jest bardzo łatwy w obsłudze. Możemy w nim nie tylko dobierać rośliny, ale również określić strefę klimatyczną i ph gleby.

Więc który program wybierasz?

Dodaj Komentarz