3 sposoby na piękne drzewa iglaste w ogrodzie

   Drzewa iglaste zdobią nasz ogród przez okrągły rok. Jeśli chcemy, aby przez cały czas były w jak najlepszej formie, musimy odpowiednio o nie zadbać. Tutaj podpowiemy Ci co zrobić, aby wydobyć z nich jak najwięcej piękna.

 iglaki - cis

Sposób pierwszy: Podlewanie.

   Oczywistym jest, że każda roślina w celu prawidłowego wzrostu potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Nie może być jej ani za dużo, ani za mało. Na zbyt wilgotnej glebie korzenie mogą zacząć gnić. Rośliny iglaste, powinny być podlewane wieczorami. To jak często powinna być podlewana roślina iglasta, zależy od warunków atmosferycznych i wymagań danego gatunku. Dodatkowo stosując korę z sosny zadbamy o utrzymanie właściwej wilgotności gleby, dodamy walorów estetycznych oraz zahamujemy rozrost chwastów. Iglaki powinny być obficie podlane przed zimą.

iglaki1Sposób drugi: Odpowiednie przycinanie.

   Jeśli nie lubisz przycinać iglaków i wolisz, żeby zachowały naturalny kształt nie musisz ich mocno przycinać. Jedynie usuń z nich suche i uszkodzone pędy.

   Jednak jeśli chcesz mieć elegancki ogród, z iglakami w różnych kształtach, możesz pokusić się o ich odpowiednie przycięcie. Najlepszym okresem do przycinania iglaków jest wiosna. Do tego najlepsze są cisy oraz cyprysiki, jałowce, żywotniki, świerki, modrzewie, czy jałowce.

Uwaga! Roślina nie wypuści nowych pędów w miejscu wycięcia starych. Trzeba o tym pamiętać.

iglaki - modrzew

Sposób trzeci: Nawożenie iglaków.

   Iglaki nawozimy wiosną i latem do końca czerwca. Nie powinniśmy robić tego później, ponieważ rośliny muszą mieć czas, aby przygotować się do zimy. Podstawowym nawozem pod iglaki jest zwykły kompost. Zapewnia żyzność gleby, obraz dostarcza odpowiednich związków mineralnych. Na rynku mamy różne nawozy do iglaków, przed ich zastosowaniem warto sprawdzić jaka dawka jest odpowiednia dla roślin młodych, a jaka dla starszych.

   Jeśli chcesz aby Twoje iglaki były piękne przez cały rok, nie zapomnij o podlewaniu, nawożeniu i ściółkowaniu. Oprócz tego pamiętaj o strząsaniu śniegu z iglaków zimą. Dzięki temu igły nie przemarzną i wiosną znów zachwycą nas swoim pięknem.

Dodaj Komentarz