3 sposoby na pozbycie się chwastów z ogrodu

   Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym zasadzone rośliny będą pięknie rosły i długo kwitły. Jednak czasami ogród jest atakowany przez chwasty, które zabierają wodę oraz związki mineralne zawarte w glebie pozostałym roślinom. Tutaj podpowiadamy jak szybko pozbyć się chwastów.

Dlaczego warto usuwać chwasty?

   Ponieważ rośliny w naszym ogrodzie muszą z nimi konkurować. Chwasty zabierają wodę, związki mineralne występujące w glebie, zacieniają inne rośliny, co utrudnia wzrost pożądanym roślinom. Oprócz tego chwasty sprzyjają rozwojowi pleśni, grzybów, a także są doskonałym pożywieniem dla szkodników, które mogą atakować również inne rośliny. Dodatkowo wiele gatunków chwastów to rośliny trujące, co stanowi niebezpieczeństwo dla małych dzieci.

Naturalne metody zwalczania chwastów:

   Pielenie ręczne: Możemy wykonać tę czynność przy pomocy widełek ręcznych, pazurków, lub wyrywając chwasty w całości wraz z korzeniami. Jest to czynność żmudna i długotrwała. Trzeba ją powtarzać co jakiś czas. Jeśli nie będziemy powtarzać tej czynności, chwasty rozsieją się na całym ogrodzie.

naturalne metody zwalczania chwastów   Ściółkowanie: Dzięki zastosowaniu ściółki, nasiona chwastów nie będą miały dostępu do światła, przez co nie wykiełkują. Aby takie działanie przyniosło efekt grubość ściółki, powinna mieścić się w granicach od 5 do 7 cm. W roli ściółki sprawdzi się kora sosnowa, zrębek drzew, skoszona trawa, trociny, szyszki, czy kompost.

Chemiczne metody zwalczania chwastów:

   Dzięki zastosowaniu środków chwastobójczych pozbędziemy się chwastów na długo. Najlepiej stosować to rozwiązanie, gdy naturalne sposoby zawiodą. Zazwyczaj po 3 tygodniach, od przeprowadzenia oprysku, możemy sadzić nowe rośliny.

oprysk

   Naturalne metody dają krótkotrwały efekt, ale za to są ekologiczne i nie niszczą środowiska. Natomiast chemiczne środki do zwalczania chwastów działają szybko i dają długotrwały efekt. Jeśli Twój ogród jeszcze nie został zaatakowany przez inwazję chwastów, w pierwszej kolejności wypróbuj naturalne metody.

Dodaj Komentarz