5 ogrodniczych urządzeń, które ułatwią pracę w ogrodzie

   Życie ogrodnika nie jest lekkie. Ogród to miejsce, w którym można doskonale się zrelaksować, ale jednocześnie wymaga od nas wiele pracy i poświęcenia. Tutaj przedstawiamy Ci przedmioty, które ułatwią i przyspieszą najważniejsze czynności w ogrodzie.

Rozdrabniacze do gałęzi

   Jak wiadomo, drzewka należy przycinać nie tylko po to aby zwiększyć ilość owoców i ich jakość, ale również po to aby zabezpieczyć drzewo przed różnymi chorobami. Po tym zabiegu zostaje nam strasznie dużo drobniutkich gałęzi. Ich ręczne rozdrabnianie jest dosyć czasochłonne, dlatego dziś technika przychodzi nam z pomocą. Posiadając urządzenie do automatycznego rozdrabniania gałęzi poradzi sobie nie tylko z cieniutkimi gałązkami, ale również z tymi twardszymi, mającymi nawet kilka centymetrów grubości (możliwości urządzenia zależą od danego modelu). Możemy spotkać rozdrabniarki wyposażone w kółka, co znacznie ułatwia przemieszczenie.

Łuparka do drewna

   Rozpalony kominek w domu w czasie świąt powoduje, że zaraz czujemy taki specyficzny klimat. Nawet wieczorami miło się siedzi przy kominku. Od jego ciepła czujemy odprężenie i zaraz robi się lżej na duszy. Jednak przygotowanie takiego drewna do kominka za pomocą zwykłej siekiery wcale nie jest proste. Ta czynność wymaga od nas bardzo dużo siły. Na szczęście dziś są dostępne urządzenia, które tę czynność wykonają za nas. Właśnie w tym zdaniu znakomicie sprawdza się łuparka do drewna (kliknij i sprawdź), oszczędza nasze siły i przyspiesza wykonywanie tej czynności. Przy jej pomocy naszykowanie drewna do kominka będzie przyjemnością. Maksymalna długość drewienka zależy od modelu łuparki.

łuparkaNożyce do żywopłotu

   Przycinanie żywopłotu z użyciem ręcznych narzędzi jest bardzo czasochłonne. Tę czynność zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają specjalne nożyce do żywopłotu. Przy ich zastosowaniu, żywopłot będzie prosto przycięty, bez zbędnych wgłębień oraz innych nierówności.

Odkurzacze do liści

   To również bardzo przydatne urządzenia. Dzięki nim sprzątniemy zbędną trawę i drobne odpady w sposób szybki i dokładny. Przy takim odkurzaczu nie musimy biegać po całym ogrodzie z taczką i grabiami, wszystko zbiera się do kilkudziesięciolitrowego worka (pojemność worka zależy od modelu urządzenia). Odkurzacze często wyposażone są w noże, co umożliwia szybkie rozdrabnianie liści.

liścieOdśnieżarki

   Lubimy gdy pada śnieg, ale tylko w święta. Wtedy jest ten klimat i magia świąt. Jednak nikt z nas nie przepada za zasypanym podjazdem, czy chodnikiem. Ośnieżanie jest ciężkie szczególnie wtedy gdy śnieg jest mokry. Tutaj z pomocą może przyjść nam odśnieżarka elektryczna, która w szybki sposób usunie świeży śnieg z betonu, asfaltu, czy kostki brukowej.

   Jak widać, w ogrodzie pracujemy przez cały rok, zimą również, ponieważ musimy usuwać nadmiar śniegu z chodnika oraz podjazdu, który znajduje się przed domem. Na szczęście dziś istnieją urządzenia, które przyspieszają wszelkie czynności w ogrodzie. Dzięki nim możemy poświęcić więcej wolnych chwil na upajanie się pięknem ogrodu.

 

Dodaj Komentarz