Jak dbać o kwiaty, aby cieszyć się bogatym ogrodem aż do jesieni?

Sadząc kwiaty w ogrodzie, mamy nadzieję, że będą długo i pięknie kwitły. Jednak aby tak było musimy o nie odpowiednio zadbać. Tutaj dowiesz się co zrobić by Twoje kwiaty były bardzo ukwiecone, a róże zbyt szybko nie przekwitły.

kwiat

Sposób na kwiecisty ogród przez cały rok

Jeśli chcesz cieszyć się pięknie ukwieconym ogrodem przez cały rok, dobierz gatunki kwiatów w taki sposób, aby zakwitały w Twym ogrodzie od wiosny do jesieni. Oczywiście nie możemy zostawić roślin samych sobie, musimy również o nie odpowiednio zadbać.

Pamiętajmy o regularnym podlewaniu

Szczególnie u roślin, które uwielbiają wilgotną glebę. Dzięki temu zapewnisz swoim roślinom idealne warunki do wzrostu.

Dobre umiejscowienie ma znaczenie

Kwiaty takie jak np. róże uwielbiają słoneczne stanowiska. Dlatego jeśli chcemy, aby kwiaty w naszym ogrodzie pięknie rosły muszą być posadzone w glebie, która spełnia ich wymagania pod względem wilgotności, nasłonecznienia, czy poziomu pH.

Wycinaj przekwitnięte pąki

To jest ważne, ponieważ gdy kwiat przekwitnie, roślina zaczyna tworzyć nasiona i ustają procesy związane z wytwarzaniem nowych kwiatów. Wtedy roślina kieruje wszystkie swoje soki odżywcze do tworzenia nasion. Dzięki obcięciu przekwitniętego pąka pobudzamy roślinę do wytwarzania nowych kwiatów.

róże

Nie zapominaj o nawozach

Niekiedy nasze kwiaty potrzebują również odpowiedniego nawozu, który wzbogaci glebę i doda roślinie niezbędnych składników odżywczych. Takie działanie pobudzi roślinę do wzrostu. Uniwersalny nawóz to zwykły obornik, można go kupić w sklepach ogrodniczych w postaci przefermentowanej. Taki nawóz sprzedawany jest w workach, wysuszony i pozbawiony nieprzyjemnego zapachu. Jeśli stosujemy sztuczne nawozy, pamiętajmy o tym, by w sierpniu, kiedy rośliny zaczynają powolne przygotowywanie się do jesieni nie podawać nawozów z azotem. Azot odmładza rośliny i przeszkadza im w przygotowywaniu się do zimy. Przez to kwiaty mogą nie przetrwać mrozów.

A jaki Ty masz sposób na kwitnący ogród?

Dodaj Komentarz