Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie?

Kosz na śmieci zazwyczaj znajduje się w miejsce, gdzie dostęp dla firm wywożących śmieci będzie łatwy. Wiele osób praktykuje także ustawienie kosza w pobliżu kompostownika. Nie zawsze jednak chcemy, aby nasz kosz do śmieci był widoczny, dlatego też mamy kilka pomysłów na ukrycie kosza ogrodowego.

śmietnik

źródło: pixabay.pl

Nie zależnie gdzie ma stanąć nasz kosz ogrodowy, warto zastanowić się nad zbudowaniem zadaszonej i zamykanej wiaty, której podłoga będzie utwardzona za pomocą kostki betonowej bądź bruku, ułatwi nam to zachowanie porządku tym miejscu. Warto, żeby podłoga była równo ułożona z nawierzchnią na zewnątrz śmietnika, dzięki czemu łatwiej będzie wytaczać kontener.

Jak wiadomo postawienie takiej wiaty nienależny do najłatwiejszych, a więc jeżeli szukacie łatwiejszego i bardziej dekoracyjnego sposobu na ukrycie kosza ogrodowego, skorzystajcie ze specjalnych skrzyni ogrodowych. W ofercie wielu sklepów takich jak Przydomu.pl znajdziecie skrzynie ogrodowe, które służą do przechowywania i ukrycia kosza ogrodowego na śmieci.

Nie ważne, jakie rozwiązanie wybierzecie, pamiętajcie, że pojemniki muszą być szczelnie zamknięte, nie wolno stawiać koło nich foliowych toreb z posegregowanymi odpadkami, które czekają na recykling.

skrzynia ogrodowa

źródło: przydomu.pl

Przepisy obowiązujące na terenach zabudowy jednorodzinnej, stanowią, że odległość pomieszczeń z pojemnikami bądź osłon na śmieci nie może wynosić mniej niż 3 m od drzwi i okien budynków mieszkalnych. Pojemnik ze śmieciami powinien także znajdować się w odległości przynajmniej 2 m od sąsiedniej działki. Ta odległość może nie obowiązywać kiedy:

  • śmietniki przylegają do siebie ścianami
  • śmietniki umieszczone są obok furtki pod wspólnym zadaszeniem

Ważne: taka odległość oznacza szczególna dbałość o czystość!

Ostatnim już sposobem na ukrycie śmietnika jest zasadzenie roślin ozdobnych. Od strony ogrodu taki śmietnik może zostać ukryty za roślinami. Do tego celu sprawdzą się wysokie byliny, grupy krzewów, czy pnącza.

Dodaj Komentarz