Podpowiadamy, jak wygonić mrówki z ogrodu

   Mrówki to owady, które są pożyteczne, ale nie warto tolerować ich w swoim ogrodzie. W tym artykule dowiecie się jakie szkody potrafią wyrządzić i dlaczego lepiej przegonić je ze swojego ogrodu.

Zobacz jakie szkody, mogą wyrządzić mrówki w Twoim ogrodzie:

   Mrówki mieszkające pod ziemią drążą długie korytarze, niszcząc wszystko co staje na ich drodze. Przez to uszkadzają korzenie roślin oraz glebę. Dodatkowo w ten sposób przyczyniają się do przesuszenia ziemi. Oprócz tego potrafią budować gniazda w drewnianych elementach budynków, co powoduje ich uszkodzenie. Hodują mszyce na roślinach, przez co kolejne szkodniki rozprzestrzeniają się po ogrodzie i powodują zniszczenia. Właśnie przez te owady straciłam ostatnio maliny, ponieważ mrówki zaczęły na nich hodować mszyce, przez co małe zalążki owoców maliny wyschły.

mrówki

Jak zwalczyć mrówki:

   Mamy na to kilka sposobów, pierwszym, najbardziej naturalnym może być mąka kukurydziana. Wystarczy wysypać ją w okolicy mrowiska, mrówki się jej najedzą i zginą, ponieważ ziarenka mąki spęcznieją.

   W walce z mrówkami pomoże również miód. Wystarczy wylać go na spodek i zostawić w miejscu, w którym maszerują mrówki. Te owady lubią słodycz, chcąc spróbować miodu wejdą w niego i już nie wyjdą.

   Mrówki również nie lubią zapachu cynamonu. Działa on jak bariera ochronna, więc jeśli widzimy, że mrówki atakują roślinę, wystarczy rozsypać wokół niej cynamon. Niestety ta metoda działa krótko.

   Możemy pozbyć się mrówek na długo stosując środki owadobójcze. Działają bardzo szybko i są bardzo skuteczne skuteczne. Przy ich stosowaniu warto stosować się do instrukcji oraz zaleceń producenta.

czerwona mrówka

  Warto pozbyć się mrówek. Pamiętajmy o tym, że ugryzienie mrówki jest bardzo bolesne, jeżeli zostaniemy pokąsani przez kilka czerwonych mrówek, może to spowodować poważną reakcję alergiczną, która będzie wymagała interwencji lekarza. Dlatego tak ważne jest pozbycie się ich nadmiaru z ogrodu. Warto o to zadbać zgłasza ze względu na troskę o nasze zdrowie.

Dodaj Komentarz