Podpowiadamy jak zadbać o trawnik

   Jeśli przez całe lato i jesień chcesz się cieszyć pięknym trawnikiem, zastosuj kilka sprawdzonych sposobów. Dzięki nim, trawa w Twoim ogrodzie zawsze będzie zielona.

   Wiosna, czyli czas na pierwsze cięcie.

   Gdy pojawią się pierwsze źdźbła, trzeba je trochę skrócić. Bardzo ważnym elementem są naostrzone noże kosiarki. Jeśli nie chcemy uszkodzić młodej trawy, powinniśmy ją ściąć do 1/3 wysokości.

kosiarka

   Pobudź wzrost trawy wertykulatorem.

   Dzięki odpowiedniej wertykulacji, usuniesz martwe źdźbła trawy. Dzięki temu, zrobisz miejsce dla nowych liści i zapobiegniesz różnym chorobom trawnika. Oprócz tego, zapewnisz jej świetne warunki dla szybszego wzrostu.

   Jeśli masz mały trawnik, to tego zabiegu możesz zastosować mocne grabie lub ręczny wertykulator. W przypadku posiadania dużego ogrodu, znacznym ułatwieniem będzie zastosowanie wertykulatora elektrycznego lub spalinowego.

   Nawożenie trawy.

   Jeśli chcesz, aby trawa w Twoim ogrodzie była zdrowa i soczyście zielona, zadbaj o odpowiednie nawożenie. Bardzo ważny dla jej wzrostu jest fosfor, potas i azot. Trawy nie należy nawozić częściej niż 3 razy w roku. Pierwsze nawożenie robimy wiosną, następnie w czerwcu i w sierpniu. Nawóz rozsypujemy równomiernie, następnie podlewamy trawnik.

   Zadbaj o odpowiedni poziom pH

   Najlepsze warunki dla trawy, to pH w granicach od 5,5 do 6. Jeśli gleba jest zbyt kwaśna, możemy ją zneutralizować poprzez użycie wapna palonego, węglanu wapna lub dolomitu. Taki zabieg stosujemy wczesną wiosną lub jesienią.

 podlewanie trawy

   Podlewaj

   Jeśli chcesz, aby trawa dobrze rosła, nie zapominaj o podlewaniu. Słoneczne pogody mogą ją przesuszyć.

   Stosując się do tych kilku zasad zadbasz o swój ogród, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć zadbanym i pięknym trawnikiem.

Dodaj Komentarz