Sierpień w ogrodzie, czyli co siejemy w tym miesiącu

Nastał sierpień, najwyższy czas na zasianie wielu roślin oraz przygotowania do zimy. Dziś jednak odpowiem na pytania: jakie rośliny sadzimy w sierpniu w ogrodzie? Jakie kwiaty kwitną w sierpniu i wrześniu?

Sierpień w ogrodzie, czyli jakie rośliny sadzimy w sierpniu w ogrodzie?

  • Rośliny cebulowe

Na przełomie sierpnia i września sadzimy narcyzy. We wrześniu: bulbokodium, irysy cebulowe, cebulice, hiacynty, ifejony, iksjoliriony, kamasje, krokusy, lilie, przebiśniegi, psizęby, puszkinie, ranniki, szafirki, tulipany, śniedki, śnieżniki, śnieżyce, zawilce

Gdzie sadzimy cebulowe?

Gleba nie może być za ciężka i za bardzo mokra. Oczywiście podłoże musi być przekopane i odchwaszczone. Jej odczyn powinien być obojętny bądź lekko kwaśny. Przed sadzeniem cebul przekopujemy ją. Można sadzić je pod drzewami.

  • Krzewy i drzewa iglaste

Kiedy sadzimy iglaki?

Iglaki najlepiej sadzić od połowy sierpnia do połowy października. Powinniśmy unikać okresu, gdy jest upał bądź susza. Krzewy iglaste nie przechodzą w całkowity stan spoczynku, dlatego musimy dać im czas, aby zaklimatyzowały się w nowym miejscu.

Jak sadzić iglaki?

Drzewa iglaste sadzimy w odległości 3 do 5 metrów, natomiast krzewy iglaste w odległości 1 do 3 metrów.

Dobry sposób na sadzenie iglaków

Po wsadzeniu rośliny do dołka powinniśmy zasypać ją do połowy ziemią i nalać wody do pełna, zrobić po prostu błoto. Kiedy podłoże wyschnie, dosypujemy ziemi, jeszcze raz ją podlewamy i uklepujemy.

werbena sierpień

źródło: pixabay.com

Kwiaty kwitnące w sierpniu i wrześniu

  • Nagietek lekarski

Kiedy go zasadzić, żeby zakwitł w sierpniu?

Nasiona wysiewamy do gruntu w kwietniu. Nagietek lubi stanowisko słoncze, nie ma dużych wymagać co do rodzaju gleby. Kwitnienie od czerwca do września. Możemy wysiać go także we wrześniu, aby na następny rok szybciej zakwitł.

Ciekawostka! Należy do roślin wabiących owady i jest rośliną miododajną.

  • Werbena ogrodowa

Kiedy wysiewać werbenę ogrodową?

Wysiewamy do inspektu w lutym bądź marcu. Sadzonki na miejsce stałe wysadza się w maju. Werbena musi być stałe podlewana i nawożona.

Stanowisko werbeny ogrodowej

Jej stanowisko powinno być ciepłe i nasłonecznione Jednak nie najgorzej znosi także chłodne i nieosłonięte miejsca, nawet w trakcie deszczów. Lubi gleby bogate w składniki pokarmowe, podłoże jej może być przepuszczalne i lekkie.

  • Cynia wytworna

Kiedy wysiewamy cynię wytworną?

Nasiona cynii wysiewa się z końcem marca do inspektu o temp. 16-18 stopni C. Można także wysiewać do gruntu na początku maja.

Stanowisko cynii wytwornej

Lubi stanowiska słoneczne oraz ciepłe. W okresie chłodny nie rośnie za dobrze.

Coraz bliżej jesieni, czyli jak sadzić szpinak zimowy?

Szpinak zimowy wysiewamy we wrześniu, ale gdy jesień jest ciepła, warto wysiać go trochę później. Podłoże powinno być żyzne, nie może być kwaśne. Plony zbieramy w kwietniu następnego roku. Bardzo dobrze znosi zimę, posiany jako nasiona zniesie nawet najsilniejsze mrozy. Jego wzrost jest gorszy, kiedy temperatura jest wyższa niż 15 stopni Celsjusza. Liście szpinaku Olbrzymiego Zimowego są lekko karbowane i duże, delikatne w smaku.
Stanowisko: słoneczne; znosi lekki półcień.

Dodaj Komentarz