Sposób na bezpieczny plac zabaw w ogrodzie

    Najmłodsi członkowie rodziny w przydomowym ogrodzie również powinni znaleźć coś dla siebie. Świetnym rozwiązaniem będzie mały plac zabaw dla dzieci. Tutaj dowiesz się, na co zwrócić największą uwagę przy projektowaniu takiego miejsca dla swoich dzieci.

Po pierwsze: Lokalizacja.

   Miejscem w ogrodzie, które doskonale nadaje się na umiejscowienie placu zabaw jest kawałek ogrodu widoczny z kuchennego okna. Dzięki temu dzieci będą zawsze pod okiem, nawet wtedy gdy będziecie przygotowywać im kanapki lub inną przekąskę.

Po drugie: Bezpieczeństwo.  

   Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla każdego dziecka. Dlatego zanim zakupisz jakiekolwiek akcesoria na plac zabaw sprawdź, czy spełniają podstawowe normy i posiadają odpowiednie certyfikaty. Oprócz tego ważne jest przygotowanie terenu, na którym chcesz zrobić plac zabaw. Trzeba usunąć wszelkie kamienie oraz wystające korzenie, czy ostre przedmioty.

plac zabaw2

Po trzecie: Z dala od roślin.

   Dzieci na placu zabaw będą się bawić, szaleć i biegać z piłką. Właśnie z tego powodu nie lokujmy placu zabaw obok roślin na których nam szczególnie zależy. Możemy być więcej niż pewni, że jeżeli umieścimy plac zabaw obok roślinności zostanie ona po prostu zniszczona podczas zabawy. A jeśli będą tam rośliny kłujące, dzieci mogą się nieźle podrapać i pokaleczyć.

Po czwarte: Zapytaj swoje dziecko co na placu zabaw sprawiłoby mu największą przyjemność.

   Plac zabaw jest dla dziecka, więc powinno wiedzieć jakie urządzenia chcemy tam zamontować. Może zamiast huśtawki wolałoby trampolinę lub fajną zjeżdżalnię. Słuchajmy swoich dzieci i wspólnie z nimi wybierzmy najfajniejsze zabawki.

zjeżdżalnia

Po piąte: dbaj o regularną konserwację obiektów.

   Jeśli masz drewniane zabawki typu huśtawka, drewniany domek lub zjeżdżalnię, zadbaj o regularne doglądanie tego typu urządzeń i ich regularną konserwację. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo wszystkim dzieciom bawiącym się na placu zabaw.

Po szóste: Zadbaj również o siebie.

   Pilnując swoich dzieci na placu zabaw zadbaj również o miejsce, w którym możecie wspólnie odpocząć po szalonej zabawie. Stwórz miejsce, w którym będziecie mogli się wspólnie zrelaksować. Może przydadzą się leżaki lub meble ogrodowe.

Dodaj Komentarz