Sprawdź jak zadbać o iglaki przed zimą

Chyba nie ma ogrodu bez chociażby jednego iglaka. Każdy z nas go ma. Tego rodzaju drzewka są bardzo dekoracyjne. Dzięki nim jest chodź trochę zielono zimą. Tutaj dowiesz się co zrobić, aby iglaki przetrwały zimę, a wiosną znów cieszyły nas soczystą zielenią igieł.

Podlewanie to podstawa

Iglaki przez całą jesień zbierają w swych igłach wodę, aby przetrwać wiosnę. Kiedy jesień jest dosyć sucha, wtedy szczególnie musimy o to zadbać. Regularne podlewanie ułatwi nam odpowiedni sprzęt, na przykład taki z przydomu.pl. Podłoże zawsze powinno być chodź trochę wilgotne. Jednak przy tej czynności trzeba również zachować umiar, ponieważ w przypadku przelania rośliny, jej igły zaczną brązowieć i schnąć. Jeśli mamy iglaki posadzone w donicach, musimy zadbać o to, aby donice miały odpływ. Zbierająca się na dnie woda, może spowodować gnicie korzeni.

tuja

Kiedy przycinany iglaki?

Najlepiej nie robić tego jesienią, zostawmy sobie tę czynność na wiosnę, a dokładniej na początek marca. Wtedy wycinamy wszystkie chore i wysuszone części gałązek.

Zwiąż drzewko

Jeśli chcemy, aby drzewko nie powyginało się pod naporem ciężkiego śniegu, wystarczy, że jesienią delikatnie zwiążemy jego gałązki sznurkiem. Dzięki temu, śnieg nie będzie zalegał na drzewku.

cyprys

Ochrona przed słońcem

To też jest niezwykle ważne. Zimą słońce jest ostre, otulenie drzewka agrowłókniną zapobiegnie zbytniemu nagrzewaniu się igieł i zapobiegnie zbyt szybkiemu odparowywaniu wody.

Iglaki na balkonie

One wymagają specjalnej ochrony. Donicę z drzewkiem powinniśmy włożyć do dużego kartonu, a ścianki wokół wypełnić gazetami, suchymi liśćmi lub gazetami. Drzewko warto postawić na czymś, co będzie pełniło rolę termoizolatora, może być to kawałek styropiany lub deski. Górę drzewek wrażliwych na mróz otulamy agrowłókniną. Tak przygotowane drzewko przetrwa ciężkie mrozy.

Dodaj Komentarz